MAX22502EATC+T
DigiKey Part Number
MAX22502EATC+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
MAX22502EATC+TCT-ND - Cut Tape (CT)
MAX22502EATC+TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAX22502EATC+T
Description
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 12TDFN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1/1 Transceiver Full RS422, RS485 12-TDFN (3x3)
EDA/CAD Models
MAX22502EATC+T Models
Category
Receiver Hysteresis
250 mV
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Data Rate
100Mbps
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C