LUW CRBP.01-LYMY-G4J4-Y474-350-R18
DigiKey Part Number
475-LUWCRBP.01-LYMY-G4J4-Y474-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LUWCRBP.01-LYMY-G4J4-Y474-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-LUWCRBP.01-LYMY-G4J4-Y474-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WHITE 1212
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Signal White 2.9V 350mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
182 lm/W
Mfr
Current - Max
1.2A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
1212
Flux @ 25°C, Current - Test
185lm (130lm ~ 240lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.084" (2.14mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.9V
Thermal Resistance of Package
7.1°C/W