KW DELSS2.CC-BXCY-4R9T-46A8-30-R18
DigiKey Part Number
475-KWDELSS2.CC-BXCY-4R9T-46A8-30-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KWDELSS2.CC-BXCY-4R9T-46A8-30-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KWDELSS2.CC-BXCY-4R9T-46A8-30-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WARM WHITE DIFFUSED SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White, Warm LED Indication - Discrete 3.25V 2-SMD, Flat Leads
Category
Lens Size
1.23mm x 0.60mm
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.25V
Series
Current - Test
30mA
2-SMD, Flat Leads
Lens Color
Yellow
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Size / Dimension
1.40mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
0.70mm