KR DMLQ32.23-6K6M-26-M3W3-700-R18
DigiKey Part Number
475-KRDMLQ32.23-6K6M-26-M3W3TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KRDMLQ32.23-6K6M-26-M3W3CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KRDMLQ32.23-6K6M-26-M3W3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MID-POWER LED FOR SIGNALING APPL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color SYNIOS® P2720 Red 621nm (612nm ~ 630nm) 1108 (2720 Metric)
Category
Current - Max
800mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
152lm (80lm ~ 224lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1108 (2720 Metric)
Wavelength
621nm (612nm ~ 630nm)
Supplier Device Package
1108
Current - Test
700mA
Size / Dimension
0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.45V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)