KR CULPM1.23-MPMR-23-0-1400-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KR CULPM1.23-MPMR-23-0-1400-R18 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Max 5A |
Mfr | Luminous Flux @ Current/Temperature 202lm (180lm ~ 224lm) |
Series | Temperature - Test 25°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 110° |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Color | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Wavelength 619nm (615nm ~ 622nm) | Supplier Device Package 1616 |
Current - Test 1.4A | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.15V | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |