GW VJLPL1.EM-LXL3-XX53-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWVJLPL1.EM-LXL3-XX53-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWVJLPL1.EM-LXL3-XX53-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWVJLPL1.EM-LXL3-XX53-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON PURE 1414 WHT 5000K
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Pure 1414 White, Cool 5000K 2.8V 350mA 120° 0505 (1313 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
158 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
1A
CCT (K)
5000K
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
155lm (140lm ~ 170lm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Current - Test
350mA
Thermal Resistance of Package
5.7°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V