GW QSLR31.EM-LWLY-XX55-1-150-R18
DigiKey Part Number
475-GWQSLR31.EM-LWLY-XX55-1-150-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ NEUT WHT 4000K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® S 3030 White, Neutral 4000K 6.15V 150mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
149 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
200mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
CCT (K)
4000K
Supplier Device Package
SMD
Flux @ 25°C, Current - Test
143lm (135lm ~ 150lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
150mA
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.15V
Thermal Resistance of Package
9.5°C/W