GW P9LT32.EM-PSPU-XX55-1-750-R18
DigiKey Part Number
475-GWP9LT32.EM-PSPU-XX55-1-750-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWP9LT32.EM-PSPU-XX55-1-750-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS S8 NEUT WHT 4000K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® S 8 White, Neutral 4000K 6.2V 750mA 120° 2020 (5050 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
137 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
1A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2020 (5050 Metric)
CCT (K)
4000K
Supplier Device Package
SMD
Flux @ 25°C, Current - Test
637lm (563lm ~ 710lm)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Test
750mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.2V
Thermal Resistance of Package
3.7°C/W