GW JTLMS1.CM-G9H4-XX55-1-60-R33 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW JTLMS1.CM-G9H4-XX55-1-60-R33 |
Description | LED DURIS E NEUT WHT 4000K 2835 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting DURIS® E 2835 White, Neutral 4000K 2.96V 60mA 120° 1113 (2835 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 90 |
Mfr | Current - Max 150mA |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1113 (2835 Metric) |
Color | Supplier Device Package 2835 |
CCT (K) 4000K | Size / Dimension 0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm) |
Flux @ 25°C, Current - Test 30lm (24lm ~ 35lm) | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |
Current - Test 60mA | Thermal Resistance of Package 25°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.96V | Base Product Number |