GR PSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 1 794
Datasheet
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
LED Lighting Color DURIS® S 5 Red 623nm (620nm ~ 630nm) 1212 (3030 Metric)
GR PSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GRPSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GRPSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GRPSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR PSLM31.23-FTGR-46-1-100-R18
Detailed Description
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
19lm (15lm ~ 22lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Wavelength
623nm (620nm ~ 630nm)
Current - Test
100mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.11V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)