Image for GH JTLPS1.24-LZL5-1-1-150-R33 is not available
GH JTLPS1.24-LZL5-1-1-150-R33
DigiKey Part Number
475-GHJTLPS1.24-LZL5-1-1-150-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GH JTLPS1.24-LZL5-1-1-150-R33
Description
GH JTLPS1.24-LZL5-1-1-150-R33
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® E 2835 Red 1411 (3528 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
165mW (150mW ~ 180mW)
Mfr
Temperature - Test
25°C
Current - Test
150mA
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.2V
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Max
180mA