Image for GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33 is not available
GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GFPUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GFPUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GFPUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33
Description
GF PUSRA3.25-T2T4-1-1-700-R33
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSCONIQ® P 3737 Red 3-SMD, No Lead
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
914mW (865mW ~ 963mW)
Mfr
Temperature - Test
85°C
Series
Viewing Angle
125°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Color
Supplier Device Package
3-SMD
Current - Test
700mA
Size / Dimension
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.7V
Height - Seated (Max)
0.097" (2.46mm)
Current - Max
2.8A