GA PSLM31.23-GQGS-23-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GAPSLM31.23-GQGS-23-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GAPSLM31.23-GQGS-23-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GAPSLM31.23-GQGS-23-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA PSLM31.23-GQGS-23-1-100-R18
Description
LED DURIS S5 AMBER 617NM SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® S 5 Amber 617nm (Typ) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
22lm (19lm ~ 24lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Part Status
Obsolete
Wavelength
617nm (Typ)
Supplier Device Package
SMD
Current - Test
100mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.11V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)