BLS9G3135L-115U
DigiKey Part Number
1603-BLS9G3135L-115U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLS9G3135L-115U
Description
RF MOSFET LDMOS 50V CDFM2
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 600 mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 11dB 115W CDFM2
Category
Current - Test
600 mA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Power - Output
115W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
28 V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
SOT-1135A
Frequency
3.1GHz ~ 3.5GHz
Supplier Device Package
CDFM2
Gain
11dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V