095-850-278M500
DigiKey Part Number
115-095-850-278M500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-278M500
Description
COAX CBL BNC TO BNC 16.4'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 240 196.9" (5.0m) 16.4'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
196.9" (5.0m) 16.4'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C