SND25S5R80T6G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Image for SND25S5R80T6G/AA is not available
SND25S5R80T6G/AA
DigiKey Part Number
4306-SND25S5R80T6G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND25S5R80T6G/AA
Description
SND25S5R80T6G/AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C