SND25M5R70T2G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Image for SND25M5R70T2G/AA is not available
SND25M5R70T2G/AA
DigiKey Part Number
4306-SND25M5R70T2G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND25M5R70T2G/AA
Description
SND25M5R70T2G/AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C