RD50S1S50V30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50S1S50V30/AA is not available
RD50S1S50V30/AA
DigiKey Part Number
4306-RD50S1S50V30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50S1S50V30/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C