RD50S10ANV3C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50S10ANV3C is not available
RD50S10ANV3C
DigiKey Part Number
4306-RD50S10ANV3C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50S10ANV3C
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C