RD50S10ANT2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50S10ANT2X/AA is not available
RD50S10ANT2X/AA
DigiKey Part Number
4306-RD50S10ANT2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50S10ANT2X/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C