RD50S10ANES/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50S10ANES/AA-14 is not available
RD50S10ANES/AA-14
DigiKey Part Number
4306-RD50S10ANES/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50S10ANES/AA-14
Description
RD50S10ANES/AA-14
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C