RD50M1S50V3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50M1S50V3S/AA is not available
RD50M1S50V3S/AA
DigiKey Part Number
4306-RD50M1S50V3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50M1S50V3S/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C