RD37S10ANV30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S10ANV30/AA is not available
RD37S10ANV30/AA
DigiKey Part Number
4306-RD37S10ANV30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S10ANV30/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C