RD25M10ANE0/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10ANE0/AA-50 is not available
RD25M10ANE0/AA-50
DigiKey Part Number
4306-RD25M10ANE0/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10ANE0/AA-50
Description
RD25M10ANE0/AA-50
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C