RD15S12000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S12000S/AA-15 is not available
RD15S12000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-RD15S12000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S12000S/AA-15
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
26-30 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C