RD15S10G00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10G00/AA is not available
RD15S10G00/AA
DigiKey Part Number
4306-RD15S10G00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10G00/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C