RD15S100T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S100T0/AA is not available
RD15S100T0/AA
DigiKey Part Number
4306-RD15S100T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S100T0/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C