RD15M10ANES/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15M10ANES/AA-50 is not available
RD15M10ANES/AA-50
DigiKey Part Number
4306-RD15M10ANES/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M10ANES/AA-50
Description
RD15M10ANES/AA-50
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C