ODD78M5R7NT2S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD78M5R7NT2S/AA-14 is not available
ODD78M5R7NT2S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-ODD78M5R7NT2S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD78M5R7NT2S/AA-14
Description
ODD78M5R7NT2S/AA-14
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Rows
4
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C