ODD78M4R7N0Z/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD78M4R7N0Z/AA-50 is not available
ODD78M4R7N0Z/AA-50
DigiKey Part Number
4306-ODD78M4R7N0Z/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD78M4R7N0Z/AA-50
Description
ODD78M4R7N0Z/AA-50
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Rows
4
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C