HDC25M5B30T0-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5B30T0-15 is not available
HDC25M5B30T0-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5B30T0-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5B30T0-15
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Number of Rows
2
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C