HDC25M20GE0/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M20GE0/AA-50 is not available
HDC25M20GE0/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC25M20GE0/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M20GE0/AA-50
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C