HDC15S3S60T2S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 25
Datasheet
In Stock: 0
Image for HDC15S3S60T2S/AA-50 is not available
HDC15S3S60T2S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC15S3S60T2S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S3S60T2S/AA-50
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C