HDC15S32S60V30/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S32S60V30/AA-14 is not available
HDC15S32S60V30/AA-14
DigiKey Part Number
4306-HDC15S32S60V30/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S32S60V30/AA-14
Description
HDC15S32S60V30/AA-14
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C