GMCT18F0E100L0
DigiKey Part Number
4306-GMCT18F0E100L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMCT18F0E100L0
Description
BACKPLANE HOUSING
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Housing for Female Contacts Connector Gray Free Hanging (In-Line) Backplane
Category
Number of Positions
18
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.150" (3.81mm)