DD78M3S50V50/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M3S50V50/AA is not available
DD78M3S50V50/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M3S50V50/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M3S50V50/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C