DD78M20ANV3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M20ANV3S/AA is not available
DD78M20ANV3S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M20ANV3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M20ANV3S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C