DD62M20ANV3Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M20ANV3Z is not available
DD62M20ANV3Z
DigiKey Part Number
4306-DD62M20ANV3Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M20ANV3Z
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C