DD44M3000C-50-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M3000C-50-759.1 is not available
DD44M3000C-50-759.1
DigiKey Part Number
4306-DD44M3000C-50-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M3000C-50-759.1
Description
DD44M3000C-50-759.1
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C