DD26S30000/AA-15-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 17
Image for DD26S30000/AA-15-759.1 is not available
DD26S30000/AA-15-759.1
DigiKey Part Number
4306-DD26S30000/AA-15-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S30000/AA-15-759.1
Description
DD26S30000/AA-15-759.1
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C