DD15S4R7000/AA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
DD15S4R7000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S4R7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S4R7000/AA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DD15S4R7000/AA Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C