DD15S20ANT2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S20ANT2X/AA is not available
DD15S20ANT2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S20ANT2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S20ANT2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C