DD15S10ANV3S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S10ANV3S is not available
DD15S10ANV3S
DigiKey Part Number
4306-DD15S10ANV3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S10ANV3S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C