DD15S10000/AA-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 11
In Stock: 0
In Stock: 499
In Stock: 10
Image for DD15S10000/AA-759.0 is not available
DD15S10000/AA-759.0
DigiKey Part Number
4306-DD15S10000/AA-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S10000/AA-759.0
Description
DD15S10000/AA-759.0
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C