PT02SE-18-32P
DigiKey Part Number
PT02SE18-32P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT02SE-18-32P
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Detailed Description
32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Primary Material
Metal
Packaging
Bulk
Ingress Protection
Environment Sealed
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
18-32
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C