DD50P365TXLF
DigiKey Part Number
DD50P365TXLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD50P365TXLF
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DD50P365TXLF Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish
Gold, GXT™
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C