DAP15S064TLF
DigiKey Part Number
DAP15S064TLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAP15S064TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DAP15S064TLF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A per Contact
Number of Positions
Voltage Rating
1000V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C