DAO3W3P343G30LF
DigiKey Part Number
DAO3W3P343G30LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAO3W3P343G30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 3POS VERT SOLDER
EDA/CAD Models
DAO3W3P343G30LF Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Current Rating (Amps)
30A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C