98414-G06-34ULF
DigiKey Part Number
98414-G06-34ULF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
98414-G06-34ULF
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
98414-G06-34ULF Models
Category
Contact Length - Mating
0.157" (4.00mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.098" (2.50mm)
Series
Insulation Height
0.232" (5.90mm)
Packaging
Tube
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
2A (AC/DC)
Voltage Rating
200V (AC/DC)