71600-034LF
DigiKey Part Number
5831-71600-034LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-034LF
Description
QKE III FEM CONN GP
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Series
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Bulk
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)